Тарас Козак: "У Міністерства фінансів дуже непроста ситуація, повязана..."

30

Нояб -0001

Тарас Козак: "У Міністерства фінансів дуже непроста ситуація, повязана..."

В Статьи

Тарас Козак в facebook:

У Міністерства фінансів дуже непроста ситуація, повязана з виконанням функції власника державних банків.

У докапіталізацію Ощадбанк , Укрексімбанк , Укргазбанк та ПриватБанк тільки за останні роки вкладено поверх 200000000000 двохсот мільярдів! гривень і ще очікуються не менше 30 мільярдів найближчим часом.

З іншого боку, реальна ринкова вартість цих банків у рази менша. Тобто, при прямому продажі cash out бюджет отримає значно менше коштів, ніж було ним проінвестовано ... . Мабуть, далека від розуміння ринку Генеральна прокуратура України не забариться зі звинуваченнями осіб, які ухвалять такі рішення. Та й звинувачення у # зраді додаватимуть очки популістам.

Можна теоретично продати великі а то й контрольні пакети зазначених банків стратегічним власникам через додаткову емісію cash in, але на сьогодні черги бажаючих ми не бачимо. Стати партнером держави в капіталі банків - це брати на себе купу непрогнозованих ризиків. Не думаю, що міжнародним банківським гігантам буде цікаве регулярне спілкування з тою ж нереформованою Генпрокуратурою чи з можливим неадекватним керівництвом Мінфіну при зміні Уряду внаслідок виборів.

Зрозуміло також, що держава повинна виходити з капіталу держбанків, адже нинішній стан пригнічує конкуренцію на ринку банківських послуг, є тягарем для бюджету сьогодні і величезним ризиком для економіки при майбутній кризі.

Що робити Мінфіну Порадьте.