Ivanna Kobernik: "Може памятаєте, якось я писала про блискучу комунікацію..."

30

Нояб -0001

Ivanna Kobernik: "Може памятаєте, якось я писала про блискучу комунікацію..."

В Статьи

Ivanna Kobernik в facebook:

Може памятаєте, якось я писала про блискучу комунікацію берлінської поліції після теракту на різдвяному ринку. Так от, маємо не десь в Європі, а в Украіні, відмінний еталонний кейс, як виграється інформаційне поле в куди складніших ситуаціях. Це не лише перемога керівництва і юристів Нафтогазу, вчорашнє висвітлення рішення стокгольмського арбітражу - це ще й міжнародна перемога PR-команди Нафтогазу.

Поговоримо про мої улюблені # комунікації і свіжий кейс, який вартий уваги!

Коли вже всі змогли випити шампанського за основну перемогу Нафтогаз України - Naftog ... az на основі окремого рішення щодо контракту на постачання газу фінансова частина очікується пізніше, то хочеться сказати про комунікаційну перемогу, яку отримала Aliona Osmolovska із командою. Цього разу Нафтогаз виграв інформаційне поле у Газпрому.

Як знають PR фахівці, Україна дуже часто його програє через низку причин недостатньо швидке реагування ой та завтра вже розішлемо реліз, 18 година вже, обмежені канали комунікації, бюрократію, важкі закручені формулювання, закритість топ-менеджменту. Часто вона програє Росії.

Що відбулось вчора і повинно стати прикладом для інших

По-перше, Нафтогаз ПЕРШИМ сказав своє слово в інфополі. Моніторинг показує, що спочатку новину опублікували англомовні Reuters, Finacial Times, Інтерфакс, далі WSJ, ключові українські видання. Повідомлення було коротке, без зайвого. А перше що прокоментував Газпром, вже після новини, яке випустив нафтогаз - це те, що вони аналізують документ, бо він дуже великий ха-ха 3 рази.

По-друге, для журналістів МАКСИМАЛЬНО СПРОСТИЛИ роботу для написання новини про рішення. Прес-служба Нафтогазу спочатку вислала прес-реліз про те, що вони чекають рішення сьогодні та додала інфографіку укр та англ мовами. Так журналісти знали коли чекати новину і вивчили офіційні фінальні цифри заздалегідь.

По-третє, задіяні оперативно Facebook для української аудиторії та Twitter - міжнародної. Вони точно знали де і хто їх читає, якими мовами.

По-четверте, оперативно коментували новину представники МЗС, а саме Олена Зеркаль. Журналісти часто саме туди звертаються в таких випадках. І знаєте що МЗС було вже проінформоване про все.

Ви скажете Та це ж гучна справа, хто б не взяв цю новину. Це так, але якби Нафтогаз не спрацював блискавично і професійно, то ці ж статті FT, WSJ, Reuters та ін. звучали б десь так, як написав згодом Газпром Газпром назвал промежуточным решение Стокгольмского арбитража по спору с Нафтогазом що не є правильним, бо це перша частина рішення і вона остаточна. Ви бачите в такому повідомленні перемогу України І я не бачу.

Так от PRники, будьте підготовленими, оперативними і лаконічними! Тоді ми ще не раз виграємо інформаційне поле і правда буде за нами!

Що чекаємо далі Думаю, далі чекаємо маніпуляцій з боку Росії, ботів та куплених експертів, а також багато проплачених публікацій проти Коболєва та Нафтогазу. Ще чекаємо казочок від ЮТ

P.S. Цікаво було спостерігати в якому ключі коментували це перші особи держави

Гройсман Нафтогаз отримав окреме рішення Стокгольмского трибуналу у провадженні проти Газпрому. Кабальні вимоги Газпрому щодо застосування формули бери або плати повністю відхилені! Фактично, ми були перед загрозою того, що контракт, підписаний за часів уряду Юлії Тимошенко, міг мати катастрофічні наслідки для України. Якщо б, не дай Бог, вимога Газпрому була б задоволена, збитки від зрадницької позиції тодішнього керівництва держави склали б ... більше 45 млрд. доларів! Тиждень.ua Ви що серйозно! Нафтогаз і Україна виграли ТАКЕ, а ви говорити от якби ми програли... Пане, ви на чиєму боці

Порошенко Щойно Голова НАК Нафтогаз України Andriy Kobolyev поінформував мене про те, що НАК Нафтогаз виграв найкрупніший комерційний спір. ... Для України це надзвичайно важливе рішення, оскільки суперечності між Нафтогазом та Газпромом вперше врегульовуються у цивілізований юридичний спосіб. Дякую!Хоч тут правильний меседж закладений, бо виглядало б так, що ото тільки Нафтогазу треба перемога для України.

Якщо прочитали - дякую! А які у вас враженняIvanna Kobernik
Ivanna Kobernik
Ivanna Kobernik
Ivanna Kobernik
Ivanna Kobernik