Паспорт Кіпру – країна припиняє видавати паспорти в обмін на інвестиції

30

Нояб -0001

Паспорт Кіпру – країна припиняє видавати паспорти в обмін на інвестиції

В Статьи

Уряд Кіпру вирішив призупинити свою відому програму із видачі паспортів країни в обмін на інвестиції.

Об этом сообщает Компромат

Про це пишуть кіпрські медіа.

До 2019 року Кіпр видавав свої паспорти за інвестиції в економіку в розмірі 2 мільйона доларів. Після цього сума зросла до 2,5 мільйона доларів.

Відповідну пропозицію про припинення програми внесли міністри фінансів та внутрішніх справ. Офіційно процес видачі завершиться 1 листопада.

За словами представника уряду Кіпру, програму вирішили закрити через постійну слабкість та зловживання нею.

Останнім часом навколо програми лунали кілька скандалів. ЗМІ публікували списки із різних олігархів, які мають кіпрські паспорти. Також видання Al Jazeera оприлюднила розслідування, під час якого їхній замаскований журналіст від імені китайського бізнесмена з кримінальним минулим намагався отримати паспорт. Допомогти йому обіцяли очільник кіпрського парламенту Деметріс Сіллуріс та депутат Крістакіс Джованіс.

  • Кіпрська газета Politis опублікувала список з більш ніж 30 власників «золотих паспортів». Більшість з них — російські та українські бізнесмени. Зокрема, в списку фігурує олігарх Ігор Коломойський. Громадянство Кіпру він отримав в березні 2010 року, так само як і його дружина Ірина Коломойська та дочка Анжеліка.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/52740-kipr-pripinyaye-svoyu-programu-vidachi-pasportiv-v-obmin-na-investiciji”