ІНП не ініціюватиме надання звання Героя Сенцову та затриманим морякам

30

Нояб -0001

ІНП не ініціюватиме надання звання Героя Сенцову та затриманим морякам

В Статьи

ІНП не ініціюватиме надання звання Героя Сенцову та затриманим морякам Фото: reuters.com

Таку думку висловив директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, інформує УНН. Об этом сообщает provinciyka.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Ні, не будемо", — зазначив В’ятрович, відповідаючи на запитання, чи буде Інститут нацпам’яті ініціювати надання звання Героя України ув’язненому в РФ українському режисеру Олегу Сенцову й військовополоненим українським морякам.

На його думку, звання Героя України – це не та нагорода, яка має стати "символом якоїсь вищої національної поваги до тих людей, які живуть заради України".

"Воно (звання Героя України – ред.) значною мірою скомпрометовано великою кількістю випадкових нагороджень тих людей, які відверто налаштовані проти української держави. Варто було б говорити про якусь іншу державну нагороду, яка могла б претендувати на статус найвищої державної нагороди. Тим більше, звання Героя України є калькою з радянського звання Героя Радянського Союзу", — додав директор Інституту нацпам’яті.

Як відомо, український режисер та політичний в’язень Кремля Олег Сенцов у четвер став лауреатом премії Сахарова Європейського парламенту. Офіційна церемонія нагородження пройде в Страсбурзі 12 грудня. При цьому залишається відкритим питання особистої присутності Сенцова на церемонії нагородження. У разі відсутності українця нагороду отримає його родич або ж там буде стояти "порожній стілець".

Президент України Петро Порошенко вважає, що присудження Сахаровської премії українському політв’язню Олегу Сенцову прискорить його звільнення.


Джерело статті: “http://ipress.ua/news/inp_ne_initsiyuvatyme_nadannya_zvannya_geroya_sentsovu_ta_zatrymanym_moryakam_274329.html”