Томос повернули в Україну

30

Нояб -0001

Томос повернули в Україну

В Статьи

Сувій Томосу про автокефалію Православної церкви України вже повернувся до України з Константинополя, де в середу перебував на підписанні членами Синоду Вселенського патріархату, заявив президент України Петро Порошенко, передає «Інтерфакс-Україна». Об этом сообщает gorzdrav.in.ua со ссылкой на СМИ.  • 470x200-anim
WordPress Slideshow

«Сьогодні вранці Томос повернувся в Україну. І рішенням предстоятеля, з благословення його святості він тут, у Рівному», – сказав П.Порошенко, виступаючи в Свято-Покровському кафедральному соборі в Рівному в четвер.

Після слів глави держави сувій Томосу внесли до храму священнослужителі та продемонстрували присутнім у храмі.

«Томос, який дорівнює Акту про Незалежність України, сьогодні в Рівному. Це історична подія, яка назавжди увійде в історію цього храму», – сказав П.Порошенко.

Як повідомляв Львівський портал, у Києві 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому соборі створили Православну церкву України. Об’єднавчий собор обрав главу Української помісної православної церкви. Ним став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній.

5 січня 2019 року у Стамбулі відбулося підписання Томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні. А 6 січня – урочиста церемонія вручення підписаного Томосу предстоятелю УПЦ митрополиту Епіфанію.

7 січня митрополит Епіфаній і президент України Петро Порошенко принесли сувій Томосу на Різдвяну літургію в Софійський собор у Києві.

Після цього Томос повернули до Стамбула для підпису всіма членами синоду Вселенського патріархату, який традиційно збирається 9-го числа кожного місяця.

Представник прес-служби ПЦУ священик Іван Сидор заявив, що Томос про автокефалію повернули до України невідкладно після підпису учасниками синоду, після чого він вже постійно перебуватиме в Києві. При цьому він зазначив, що документ дійсний після підпису Вселенським патріархом, «але, згідно з процедурою, там також мають підписи тих архієреїв, які беруть участь у синоді Константинопольського патріархату».


Джерело статті: “https://portal.lviv.ua/news/2019/01/10/tomos-povernuli-v-ukrayinu”