Главная>>Разное>>Психологічна підтримка військовослужбовців: від теорії до практики
Психологічна підтримка військовослужбовців: від теорії до практики

30

Нояб -0001

Психологічна підтримка військовослужбовців: від теорії до практики

В Разное

Психологічні, політичні, соціологічні, культурні проблеми завжди викликають чималий інтерес аудиторії, а з огляду на військовий конфлікт в Україні, ці питання турбують практично кожного громадянина. От і у Вінницькому національному технічному університеті 17-19 травня відбулась неординарна Всеукраїнська науково-технічна конференція «Актуальні проблеми проектування, виготовлення й експлуатації озброєння та військової техніки».

Секційна робота проводилась за вісьмома напрямками. Одна із секцій була присвячена актуальним питанням саме психологічної підтримки військовослужбовців.

До нас приїхали гості, справжні фахівці високого як теоретичного, так і практичного рівнів, які працюють із мобілізованими, призовниками, військовослужбовцями на різних етапах їхньої діяльності. Виступи науковців були як інформативними, так і емоційними, адже йшлося про життя наших патріотів, їхній душевний стан, підготовку військових психологів тощо.

Варто відзначити виступ Олени В’ячеславівни Іванової і Сергія Івановича Корсуна, кандидатів педагогічних наук, доцентів Національної академії внутрішніх справ (м. Київ), на тему «Проблеми психологічної готовності військовослужбовців Національної гвардії України до застосування зброї». Участь у дискусії взяли всі учасники секції.

Наталя Дмитрівна Коритчук, начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення, розповіла про особливості та складності у своїй роботі з військовослужбовцями.

Вельми цікавою була доповідь Олега ВасильовичаКудренка, заступника командувача з морально-психологічного забезпечення, начальника управління морально-психологічного забезпечення Командування Повітряних сил Збройних сил України на тему «Можливі шляхи розв’язання проблемних питань психологічної підтримки військовослужбовців в умовах ведення «гібридної війни».

Сергій Михайлович Жалюк, начальник відділутехнологічного забезпечення управління морально-психологічного забезпечення Командування Повітряних сил Збройних сил України, розповів про психологічні проблеми процесу реабілітації мобілізованих і членів їхніх родин.

Сергій Анатолійович Бабак, кандидат військовихнаук, старший науковий співробітник, завідувач кафедри Харківського національного університету внутрішніх справ, привернув увагу аудиторії новими методиками викладання військових дисциплін. Він познайомив викладачів зможливостями тривимірних панорам і тривимірних турів для їхнього використання в навчальному процесі.

Результати соціологічних досліджень презенту вав Анатолій Володимирович Слободянюк, кандидат соціологічних наук, доцент кафедри суспільно-політичних наук ВНТУ. Він надав статистичні дані про готовність молодих людей служити в Збройних силах України, зробив аналітичний звіт, в якому розглянув фактори, що впливають на мотивацію студентів захищати Батьківщину.

Учасники конференції, викладачі соціально-гуманітарного напрямку й економічних наук розповідали й про адаптацію військовослужбовців, і про управлінняі торгівлюу галузі виробництва зброї та військової техніки, зміст, обмеження та перспективи брендингу в особливих сферах економічної діяльності тощо. Гості та працівники нашого університету відвідали виставкові зали культурно-мистецького та просвітницького центру. Під час кавової перерви обмінялись досвідом роботи, а головне — ідеями, які можна спільно реалізувати на базі університету.

Світлана Денисюк, доктор політичних наук, професор, директор Інституту соціально-гуманітарних наук ВНТУ

 

Джерело статті: газета «Освіта Вінниччини»