Главная>>Разное>>До другого золота йшов півтора року
До другого золота йшов півтора року

30

Нояб -0001

До другого золота йшов півтора року

В Разное

Вінницький майстер спор­ту Віктор Стронський вдруге став чемпіоном України із за­очних шахів. Колись їх називали грою за листуванням, а зараз усі ходи передають Інтернетом. Але контроль часу на обдумування, як і раніше, значний — 40 днів на кожні десять ходів (із нако­пиченням).

— У чемпіонаті України я грав з березня минулого року, тобто майже півтора року. До того ж, ще одна партія поки триває. Але, незалежно від її результату, я здобув друге золото, — розповів Віктор Стронський.

Вінничанин набрав 9 очок з 14 можливих — 4 перемоги, 10 нічиїх. Срібну нагороду здобув Володимир Сусіденко (АР Крим) — 8,5 очка, бронзову — Юрій Анохін (Луганська область) — 8 очок.

Цікаво, що вперше за всю істо­рію заочних змагань один шахіст двічі став чемпіоном України. У 26 національних чемпіонатах було 29 переможців (в деяких по­діляли першу сходинку і золото вручали обом).

— Зрозуміло, мені допомагає потужна комп’ютерна програма. Я також використовую бази пар­тій. Але деякі позиції людина ро­зуміє все ж краще, ніж «залізо». Приміром, коли у мене деякий час не працював комп’ютер, я без його допомоги знайшов поряту­нок у, здавалося б, безнадійному ендшпілі без фігури, — розповів Віктор Стронський.

Наразі заочними шахами на Ві­нниччині займається півтора де­сятка гравців. У «докомп’ютерну еру» грою за листуванням захо­плювалося на порядок більше спортсменів. На останньому за­очному командному чемпіонаті України збірна Вінниччини роз­ділила 5—6 місця.

ЄВГЕНІЙ МИХАЙЛІВ

 

Джерело статті: газета «Ріа»