Главная>>Разное>>«ДНР»-івського розвідника взяли під варту
«ДНР»-івського розвідника взяли під варту

30

Нояб -0001

«ДНР»-івського розвідника взяли під варту

В Разное

Півроку Вінницьке управлін­ня СБУ і обласна прокуратура «вели» 60-річного жителя Горлівки. Його обвинувачують у тому, що він збирав і передавав ватаж­кам «ДНР» інформацію розвіду­вального характеру. Днями це піврічне кримінальне проваджен­ня втілилось в ухвалу Вінниць­кого суду, якою 60-річному жи­телю Горлівки оголошено про підозру і взято під варту, без права внесення застави. В об­ласній прокуратурі кажуть, що інформатора вдалося «виманити» з непідконтрольного українській владі міста. Об этом сообщает НОРВАР НЕВС со ссылкой на СМИ.

— Упродовж цього року він постійно одержував від шпигунів із числа громадян Украї­ни, що проживають на лінії роз­межування, відомості розвіду­вального характеру щодо місцезнаходження, чисельності та шляхів пересування підрозділів та військової техніки Збройних сил України та інших військо­вих формувань, задіяних у веденні війни проти Росії, яку оперативно передавав одному з ватажків, так званих збройних сил «ДНР», — повідо­мили у прес-службі прокурату­ри Вінницької області. — Потім цю інформацію використано при веденні злочинної діяльності проти військових підрозділів Збройних Сил України, які бе­руть участь у війні проти Росії, зокрема, для здійснення диверсійних атак, артилерійських обстрілів місць дислокації військовослужбовців і військової техніки Збройних сил України.

Чоловік жив у Горлівці, яка зараз непідконтрольна Україні, звідти і передавав інформацію бойовикам. Але яким чином і від кого він отримував ці розвіддані, ще має встановити слідство. З того, що відомо зараз і що зна­читься в ухвалі суду — з бойови­ками зв’язувався по своєму мо­більного телефону: телефонував ко­мандирові стрілецького батальйо­ну територіальної оборони т.зв. «ДНР» або його... дружині. Що розповідав чи доповідав? На­приклад, що біля населеного пун­кту Новгородка стоять чотири установки ГРАД українських військ. А щоб не вживати «термінів», назвав їх «коробочьки спічєчьні». Або що у Краматорсь­ку група 30 чоловік тренуються у стрибках з парашутами з вер­тольотів. Відзвонився по знайо­мому номеру і після того, як з непідконтрольної території об­стріляли район Верхньоторецька, розповів про те, що серед украї­нських військових є поранені і що прибула «швидка» і два БТР.

Кримінальне провадження роз­почате за частиною І статті 258-3 Кримінального кодексу України — сприяння діяльності терорис­тичній орґанізації. Триває досудове розслідування.

Ірина ЖУК

 

Джерело статті: газета “Місто”