Главная>>Разное>>Церковний календар на другу половину липня
Церковний календар на другу половину липня

30

Нояб -0001

Церковний календар на другу половину липня

В Разное

17 липня Об этом сообщает real-economy.in.ua со ссылкой на СМИ.

Святого Андрія, архієпископа Критського; преподобної Марфи, матері святого Симеона Дивногорця; блаженного священномученика Павла Гойдича. Святи­тель Андрій, архиєпископ Критський — великий ієрарх, богослов, учитель і творець гімнів. До семи років хлоп­чик був німим. Одного разу після при­частя він заговорив. Андрій став архієпископом. Преподобна Марфа, мати святого Симеона Дивногорця, перед смер­тю бачила ангелів зі свічками, які ка­зали, що прийдуть за нею через рік. Блаженний Павло Гойдич народився 17 липня 1888 року в селі Руські Пекляни у Словаччині в родині свяще­ника. Улітку 1922-го він вступив до василіянського чину на Закарпатті. Па­па Іван Павло II 2001 року проголосив єпископа блаженним.

 

18 липня

+ Преподобного Афанасія Ліонського. Святого Афанасія Афонського вважають упорядни­ком чернечого життя на горі Афон.

 

19 липня

Преп. Сісоя Великого. Святий Сісой Ве­ликий походив із багатої сім’ї з Єгип­ту, але сповідував аскетизм, був пу­стельником.

 

20 липня

Преподобних Фоми й Акакія. Святий Фома Малейський був вояком, але згодом став ченцем. Коли помер, у його гробі стали діятися чуда. Святий Акакій Синайський був послушником в одно­му монастирі, де наставник знущав­ся з ченця. Смерть святого Акакія ста­ла причиною навернення наставни­ка обителі.

 

21 липня

Великомученика Прокопія. Святий Прокопій постійно вивчав Святе Письмо і проганяв злих духів покладанням рук. Коли відмовився поклонятися божкам, йо­му стяли голову. Це був перший у Па­лестині мученик за віру.

 

22 липня

Священномученика Панкратія, єпископа Тавроменійського. Святий Панкратій був хреще­ний апостолом Петром. Згодом його висвятили на єпископа. Він навертав жителів Сицилії до віри й мученицьки помер.

 

24 липня

Рівноапостольної Ольги, руської княгині; мучениці Євфимії. Свята Ольга однією з перших на Русі охрестилася в Царгороді. Ма­ла вплив на свого онука — Володимира Великого, тому й називають княги­ню Ольгу співхрестителькою України. Св. Євфимія народилася в родині ба­гатих і побожних християн, а за те, що не вшанувала божка, жорстокий староста наказав мучити дівчину. Її кинули до ведмедя. Над її гробом збудува­ли церкву, у якій 451 року відбувся IV Вселенський собор, що засудив єресь монофізитів.

 

25 липня

Мучеників Прокла й Іларія; преподобного Михаїла Малеїна. Прокл й Іларій померли мученицькою смертю під час гоніння за імператора. Святий Михаїл Малеїн був дядьком грецького імператора Фоки, став ченцем у Греції.

 

26 липня

Собор архістратига Гавриїла; преподобного Стефана Саваїта. Собор архангела Гавриїла святкують повторно. Приводом для його встановлення, ймовірно, послу­жило освячення в XVII столітті в Кон­стантинополі храму, спорудженого на честь святого архістратига. Стефан Саваїт жив у лаврі святого Сави, тому й називається Саваїтом. Господь наділив його даром ясновидіння.

 

27 липня

Апостола Акили. Акила та його дружи­на Прискилла жили спершу в Римі, а потім оселилися в Корінфі. Святий Пав­ло, прибувши туди 52 року, оселився в Акили та охрестив подружжя. Акилу й Прискиллу вбили за віру.

 

28 липня

+ Рівноапостольного Володимира Велико­го, руського князя; мучеників Кирила та Юліти. Св. Володимир Великий не тільки сам став християнином, а й охрестив увесь український народ 988 року на березі Дніпра. Церква вшано­вує його як рівноапостольного та хрес­тителя України. Свята Юліта і її 3-річний син Кирило походили зі знатного роду, були християнами. Втекли з міста від переслідувань християн, залишив­ши все своє майно.

 

29 липня

Свщмч. Афіногена та 10 його учнів. Святий єпископ Афіноген і 10 його учнів загинули під час Діоклетіанового пе­реслідування християн у вірменсько­му місті Севастії.

 

30 липня

Неділя 8-ма після Зіслання Святого Духа. Отців шести вселенських соборів. Вмч. Марини. Марина вступила до мо­настиря. Через це зазнала багато зне­ваг і терпінь від язичників та померла пра­ведною смертю.

 

31 липня

Мучч. Якинта й Еміліяна. Святий Якинт загинув мученицькою смертю за те, що не хотів поклонятися поганським ідо­лам і розбивав сокирою статуї божків. Св. Еміліян проник у язичницьке ка­пище. За це його нещадно били, а по­тім засудили на спалення.

 

Джерело статті: газета «Моя сповідь»