Главная>>Разное>>ВІД ЯЗИЧНИЦТВА ДО ХРИСТИЯНСТВА: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ШЛЮБ
ВІД ЯЗИЧНИЦТВА ДО ХРИСТИЯНСТВА: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ШЛЮБ

30

Нояб -0001

ВІД ЯЗИЧНИЦТВА ДО ХРИСТИЯНСТВА: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ШЛЮБ

В Разное

Мабуть, ви теж будете вражені, коли дізнаєтеся, що християнське ве­сілля в минулому дуже відрізнялося від того, яке відбувається нині. Об этом сообщает bike-crimea.in.ua со ссылкой на СМИ.

У період із 100 по 300 роки від Р. X. шлюб між християнами від­бувався, як у язичників. Хоч і мав деякі відмінності (наприклад, тварин уже не приносили в жерт­ву богам). У язичницькому святі наречену нареченому передавав її батько.

Жести християн і язичників під час весілля були схожими, але мали різний сенс.

На початку тисячоліття шлюб укладався вдома без присутнос­ті священика. З 400 року від Р. X. Церква почала вимагати, щоби таїнство шлюбу здійснював свя­щеник, який би давав своє бла­гословення молодятам, а також благословляв кімнату молодят до шлюбної ночі. Саме в цей час у Римі з’являється вуаль нарече­ної.

З 1000 років від Р. X. вже з’явилася обов’язкова вимо­га здійснювати таїнство шлюбу лише у храмі. Передумовою поя­ви стало те, що в ті часи дівчат до­ волі часто змушували виходити заміж або шлюб називали укла­деним навіть тоді, коли нарече­на взагалі не давала згоди. На­томість у Церкві жінку фактично ставили на рівних із чоловіком-нареченим. Для захисту прав жі­нок Церква вирішила перетво­рити весілля на публічний акт, запитуючи наречену перед усіма: «Чи вийдеш ти... і чи робиш це з доброї волі?» А от благословляти кімнату молодятам для шлюбної ночі — такий обов’язок уже зняли зі священика.

Канони ж нинішнього шлюбно­го обряду були встановлені аж у XX ст.

Тетяна Трачук

 

Джерело статті: газета “Духовність”