Главная>>Разное>>Ось вона, королева шашок!
Ось вона, королева шашок!

30

Нояб -0001

Ось вона, королева шашок!

В Разное

Наша землячка стала найкращою шашкісткою планети. Об этом сообщает depression.in.ua со ссылкой на СМИ.

Завдяки останній перемогам на міжнародному рівні 28-річна одеситка Вікторія Мотричко набрала аж 2238 рейтингових балів, що на 10 більше, ніж у представниці Латвії Зої Ґолубєвої та росіянки Матрьони Ноґовіциної. Тож нині вона — королева шашок.

— Я багато працювала, щоб дійти до цієї вершини, — каже “Експресу” Вікторія Мотричко. — Тепер уже й не злічи­ти, скільки турнірів довелось успішно зіграти, щоби зійти на перше місце. Звісно, я задо­волена, що мені вдалося ста­ти найкращою у світі. Тепер завдання — якомога довше втриматися на цій висоті.

— Які переваги дає вам перше місце у світі?

— На цей рейтинг пере­довсім дивляться організа­тори шашкових турнірів. Ко­ли вони запрошують до се­бе учасників, то намагаються зробити пропозицію саме світовим лідерам, щоби підне­сти рівень турніру. Хоча, для прикладу, взимку я поїду грати на Всесвітні ігри. А запрошен­ня туди я отримала не через цей рейтинг, а тому, що успішно ви­ступала на етапах Кубка світу і здобувала там очки.

— Минулоріч шашкову збірну України струсонули два гучні скандали: Дарія Ткаченко втекла виступати за Росію, і в той же час Росія дискваліфікувала на три ро­ки нашого Юрія Анікєєва. Як це вплинуло на нашу ко­манду?

— У нас достатньо талано­витих шашкістів, щоб заміни­ти і Дарію, і Юрія. Турніри по­казують, що ми намагаємося тримати свій високий рівень. Скажімо, ми з Людмилою Литвиненко тиждень тому стали срібними призерами команд­ного чемпіонату Європи. Тоб­то, попри все, ми показуємо ви­сокі результати.

Особисто мені важко зро­зуміти те, що зробила Дарія. В Юрія ситуація інша. До себе після цих подій я не відчувала упередженого ставлення з боку росіян. Може, тому, що граю в шашки 100, а не 64-клітинні, і менше з ними перетинаюсь.

— У шашках менші гоно­рари, ніж у шахах. Світове лідерство допомагає зароб­ляти?

— Якщо організатори пере­ймаються рівнем свого тур­ніру, то подбають про хороші призові, про належний при­йом світового лідера. Хоча си­туації бувають різні...

— Ви виступаєте за збірну України, чудово спілкуєтесь українською, але живете в Білорусі. Чому?

— Я вийшла заміж за біло­руського ґросмейстера Владислава Сплендера. Нашій донеч­ці вже два з половиною роки. Але не можу сказати, що я живу в Білорусі. Тепер тут перебу­ваю на зборах. Частіше я живу в рідній Одесі й не збираюсь мі­няти країну. Я — українка!

Максим КАЧУРІВСЬКИЙ

 

Джерело статті: газета “Експрес”