Главная>>Разное>>ДІТЯМ ПОТРІБНІ НАСТАВНИКИ
ДІТЯМ ПОТРІБНІ НАСТАВНИКИ

30

Нояб -0001

ДІТЯМ ПОТРІБНІ НАСТАВНИКИ

В Разное

На трьох конкурсах, що відбу­ваються у межах фестивалю «Сікорський-Челендж — 2017», представили 308 розробок. Майданчики для змагань — згаданий «Інтел-Техно Україна», що проводиться вже вдесяте, конкурс новотипних інноваційних підприємств «Сікорський-Челенджа», виставка-конкурс Малої академії наук «Майбутнє України». Діти, які предс­тавляють свої розробки, по суті, приймають естафету в легендарного авіаконструктора Ігоря Сікорського, колись студента Київсь­кої політехніки. Об этом сообщает wow-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

Найбільше проектів, 225, оцінює журі «Інтел-Техно Україна». Людмила Булигіна, яка є членом оргкомітету цього конкурсу і викладає у КПІ програмування, ділиться враженнями: «Третій рік розвивається ро­бототехніка, і таких проектів чимало. Дітей почала цікавити інженерія. Стало трохи менше проектів з фізики, але більше — з ма­тематики».

За спостереженнями Людмили, умовно проекти можна розділити на два типи: ди­тячі ініціативи, щоб показати: «Я це зро­бив!», та розробки, які можуть бути «суперовими», але поки не вистачає або грошей, або технологій, або лабораторії для дослід­жень.

Звісно, більшість проектів залишаться на рівні дитячих експериментів. Що, до ре­чі, не зменшує їхньої важливості, адже з ма­лого починається велике. А деякі проекти, які колись подавали на «Інтел-Техно Украї­на», вже впровадили у життя. «Розробка на­шого фіналіста Михайла Литовченка має промислове використання (йдеться про мо­дульну плавучу електростанцію. — Авт.). Є дуже цікава розробка Андрія Коноваленка та Івана Селезньова. У кожного є своє інноваційне підприємство, яке уже розвивається. Наприклад, розроб­ка Андрія впроваджується в деяких школах Дніпра — це комплекс, що може перетвори­ти будь-яку поверхню на інтерактивну, до­волі дешевий. Проект Івана пов’язаний з до­помогою незрячим, зокрема дітям з особли­вими потребами (це електронний пово­дир. — Авт.). Що цікаво, Андрій та Іван, пі­сля поїздки до Америки в рамках конкурсу «Інтел ІСЕФ», об’єднались і втілили у КМДА ще один хороший інноваційний проект — маячки для людей зі слабким зором», — перераховує Людмила Булигіна.

В Україні, фактично, немає інкубаторів та акселераторів для дитячих проектів, тож нерідко винахідництво закінчується участю в якомусь конкурсі і винагородою. «Ми хо­чемо впровадити менторство, коли проект дитини потім хтось супроводжує, — акцен­тує Людмила Булигіна. — В інших країнах ситуація не така, як в Україні. Наприклад, є цікава лабораторія або підприємство, і во­ни запрошують дитину до себе. У нас такого майже немає. Інформаційно-технологічним компаніям, наприклад, ді­ти не цікаві. Підтримка може бути на рівні призів, але щоб взяти когось і повчити — це поодинокі випадки. Бачимо тут людей, які приходять, а потім підтримують і супровод­жують проекти. Але це має бути масово».

Ми попросили Людмилу Вікторівну дати пораду школяру, якого зацікавило винахід­ництво. «Треба починати з простих речей, — говорить вона. — По-перше, визначити, що цікаво. Чи це комп’ютерний напрям, чи це інженерія, чи має це рухатись механічно, чи на електроніці. Якщо механічно — шукати фізика, дізнаватись, що потрібно. Якщо електроніка — нині дуже популярна плат­форма «Ардуїно» й усі мікроконтролери. Дуже рекомендуємо таке дітям — це хороший по­чаток, за 30 хвилин у тебе починає працюва­ти перший маленький проект. Робототехні­ка так само. Вона вже не потребує великих вкладень. Раніше ми орієнтувались на кон­структори «Леґо», а це дорого. А коли орієнту­ємось, зокрема, на «Ардуїно» — це дешево, і ми можемо з цим працювати».

«Створювати щось нове — цікаво! — пе­реконаний Роман Федевич зі Львова. — Ди­віться: ви обираєте тему, яка вас турбує. На­приклад, це стосується того, що вам набрид­ло робити руками. І ви можете вирішити свою проблему і робити це автоматично. Розробки створюються так, щоб це було прив’язано до життя».

Можливо, якийсь юний винахідник уже придумав як розв’язати проблему, яка що­дня дратує вас у побуті. Знайомтеся з цими дітьми і підтримуйте їх!

 

Джерело статті: газета “День”