Главная>>Разное>>Сушені гриби бояться вологи
Сушені  гриби бояться вологи

30

Нояб -0001

Сушені гриби бояться вологи

В Разное

У сушених білих гри­бах регулярно заво­диться міль. Як уник­нути цього? Щороку привожу такий гостинець своїй сім’ї з санаторію у Квасах, і оце та­ка проблема. Об этом сообщает vashgolos.in.ua со ссылкой на СМИ.

Ніна ДЯЧЕНКО, місто Баштанка Миколаївської області

 

Міль у грибах не заведеться, якщо їх правильно збері­гати. Цей шкідник любить ласувати сушеними грибами, то­му треба подбати, щоб він до них не дістався. Перед закладанням на зберігання слід переконатися, що гриби добре висушені. Недосуше­на продукція з часом укривається пліснявою. Стисніть гриб у доло­нях. Добре висушений гнутиметь­ся і ламатиметься, але не криши­тиметься. Шкірочка пересушених грибів тверда, вони ламкі та погано розварюються, погіршується смак.

Сушені гриби легко всотують вологу та сторонні запахи, тому зберігати їх треба в сухих добре провітрюваних приміщеннях. Гриби можна скласти в чисті сухі скляні банки та закрити ка­проновою фишкою, щільно зав’язані полотняні мішечки, але тримати їх треба окремо від продуктів із різким запахом. Помітивши, що гриби ста­ли вологими, переберіть і підсушіть їх. Але якщо з’явились ознаки пліс­няви, доведеться викинути. Можна зберігати сушені гриби нанизаними на нитку та вкритими марлею у сухому добре провітрю­ваному місці без сторонніх запахів. Придатні для їх зберігання вакуумні контейнери, паперові пакети, кар­тонні коробки, керамічні ємкості, що щільно закриваються.

Аби гриби зберігалися довго, одра­зу після висушування їх закладають у банки, на внутрішню поверхню ме­талевої кришки капають трохи спир­ту або горілки, запалюють, швидко перевертають і закручують. Горіння забере з банки кисень.

Перед приготуванням страви гри­би миють зі щіточкою та заливають водою до набухання. Відварюють у цій воді. Досвідчені господині за­мочують сушені гриби в молоці, це допоможе розкрити їх аромат. Якщо плануєте смажити гриби, воду, де їх вимочували, не виливайте, а процідіть і використовуйте для су­пів, підливок, тушкування овочів та м’яса, соусів та інших страв.

Лідія ГЕРАЩЕНКО.

 

Джерело: газета «Порадниця»