Главная>>Разное>>Сидяча робота
Сидяча робота

30

Нояб -0001

Сидяча робота

В Разное

Не менш як третину доби людина проводить на роботі, й у багатьох вона — сидяча. І кожен відчуває, як унаслі­док цього потерпає опорно-рухова система і зокрема хребет. Офісні працівники знають про важливість гім­настики, курсів масажу, по­ходів у басейн, прогулянок в обідню перерву, адже це сприяє поліпшенню стану хребта. Крім того, допо­могти уникнути проблем зі спиною може правильно пі­дібраний офісний стілець. Об этом сообщает versii.in.ua со ссылкой на СМИ.

Керівник компанії пови­нен подбати про обла­штування офісу якісни­ми меблями. Дуже популярні ортопедичні офісні стільці. Їх конструкція сприяє підтримці хребта, профілактиці сколіозу й сутулості. Працівник не страж­дає від швидкої стомлюванос­ті. Є кілька критеріїв, яким має відповідати ортопедичне офіс­не крісло. Комфортні й надій­ні підлокітники запобігають втомлюваності рук та допо­магають зняти навантаження з хребта. Спинка — ергоно­мічної «s»-подібної або роздво­єної форми чи зі спеціальним потовщенням у зоні попере­ку. Кут між спинкою стільця і сидінням — трохи більший за 90 градусів. Це дає змогу роз­слабити нижній відділ хребта, відкинувшись на спинку. Висо­та стільця і кут нахилу спинки мають встановлюватися вручну.

Важлива наявність амортиза­ційної системи, що знижує на­вантаження на хребет за різкої посадки в крісло. Дуже зручне офісне крісло на коліщатках. Ролики зазвичай виготовляють із міцного плас­тику, іноді з м’якими гумовими накладками. Якщо на підлозі ковролін, краще вибрати кріс­ло з жорсткими пластиковими коліщатками. М’які прогумовані ролики прийнятніші для ламі­нату й паркету.

Вибираючи стілець, зверніть увагу на матеріал, з якого йо­го виготовлено. Оптимальним для опори вважають алюміній або силумін. У бюджетних мо­делях хрестовина зроблена з пластику. Термін експлуата­ції такого крісла, як правило, менший. Офісні стільці оббивають щільною зносостійкою ткани­ною. Колір залежить від дизай­ну приміщення. Яскраві офісні меблі мають привабливий ви­гляд у дизайнерській студії, але в стандартному офісі не­доречні й відволікатимуть від роботи. Якщо у підприємства немає змоги замінити офісні стільці ортопедичними, можна придбати спеціальні ортопе­дичні накладки для стандарт­них крісел.

Не економте на офісних кріс­лах, адже від них залежить здоров’я і продуктивність пра­цівників.

Підготувала Наталія ГАВРИЛЕНКО.

 

Джерело: газета «Порадниця»