Нового підвищення тарифів на електроенергію для населення не буде до кінця року,

герман,галущенко

Тарифи на електроенергію для населення не підвищуватимуть до кінця року.

Про це міністр енергетики Герман Галущенко заявив в ефірі телемарафону, повідомляє пресслужба Міненерго.

За словами міністра, зараз не йдеться про наступні етапи підвищення тарифів, але подальші рішення про їх перегляд можуть бути ухвалені, залежно від проходження опалювального сезону.

"Ми запропонували термін дії цього рішення до кінця року. Подивимося, як буде проходити опалювальний сезон, але у нас є відчуття, що цього рішення буде достатньо для того, щоб забезпечити проходження ОЗП і не рухати ціни надалі", – сказав міністр.

Читайте також: Підвищення тарифів на електроенергію відбулося через втрату генерації та споживачів, – "Укренерго"

Як повідомлялося, Кабінет міністрів з 1 червня підвищив тариф на електроенергію для населення майже вдвічі – до 2,64 грн за кВт-год. Він діятиме до 31 грудня. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, після підвищення тарифу середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 гривень.

Перед цим Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), офіційно запропонувала підвищити тариф на електроенергію для побутових споживачів з 1 червня з 1,44-1,68 грн до 2,88 грн за кВт-год (з НДС). У НКРЕКП зазначали, що підвищення тарифу з 1 червня – це лише перший етап "корекції цін".

Нагадаймо, попередні тарифи на електроенергію для населення діяли з 1 жовтня 2021 року. Для індивідуальних побутових споживачів тариф становив 1,44 грн за кВт-год при споживанні до 250 кВт год на місяць та 1,68 грн/кВт год – понад 250 кВт год на місяць.

У серпні минулого року президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає запровадження мораторію на підвищення тарифів на опалення та гарячу воду протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення. Однак він не передбачає мораторію на підвищення тарифів на електроенергію.