Міністерку освіти Естонії звільнили за використання службового авто її дітьми

30

Нояб -0001

Міністерку освіти Естонії звільнили за використання службового авто її дітьми

В Статьи

Міністерку освіти Естонії звільнили за використання службового авто її дітьми

У суботу, 21 листопада, президентка Естонії Керсті Кальюлайд звільнила з посади міністра освіти і науки Майліс Репс. Про це повідомляє естонський новинний портал ERR.

Об этом сообщает DEDAL

«Вчора ввечері (20 листопада – ред.) прем’єр-міністр Юрі Ратас надіслав мені прохання міністра освіти і науки Майліс Репс про відставку, і я підписала указ, який звільняє її з посади», – повідомила президентка.

Про рішення піти у відставку Майліс Репс повідомила громадськість ввечері 20 листопада. Воно пов’язане з публікацією статті в одній із газет про те, що очільниця міносвіти використовувала службовий автомобіль в особистих цілях.

Естонська газета Ohtuleht протягом трьох днів стежила за Репс і її сім’єю, після чого опублікувала фотографії, на яких видно, як її дітей відвозять на службовій машині в школу і в гуртки за інтересами, що викликало в суспільстві неоднозначне ставлення як до міністра, так і видання.

У зв’язку з цим Майліс Репс довелося виправдовуватися перед громадськістю та ЗМІ, чому шофера відомства використовують в особистих цілях.

«Я потрапила під сильний тиск у зв’язку з поєднанням ролі міністра і матері. Я визнаю, що зробила помилку, і прошу вибачення», – написала Репс в Facebook.

Вона зазначила, що хоче забезпечити своїм дітям спокійне середовище, в якому вони могли би зростати і виховуватися, а також заявила про готовність «взяти на себе відповідальність за свої помилки в тому, що поєднала своє робоче і сімейне життя».

Прем’єр-міністр країни Юрі Ратас висловила жаль з приводу того, що уряд позбувся «по-справжньому компетентного, надзвичайно працездатного і відданого своїй справі міністра, яка до дрібниць знає підпорядковану їй сферу».

Репс працювала міністром освіти з 2016 року. Вона також займала цю посаду в період з 2002 по 2003 рік і з 2005 по 2007 рік. Після відходу з посади міністра Репс продовжить роботу в якості депутатки парламенту.


Джерело статті: “https://zaxid.net/ochilnitsyu_minosviti_estoniyi_zvilnili_za_te_shho_vozila_ditey_na_sluzhbovomu_avto_n1510912”