Главная>>Разное>>Пожежі вирують у курортних місцях
Пожежі вирують у курортних місцях

30

Нояб -0001

Пожежі вирують у курортних місцях

В Разное

Пожежі поблизу морських курортів хорватського узбереж­жя не рідкість, але цього року їх масштаби лякають. Об этом сообщает vestochka.in.ua со ссылкой на СМИ.

У понеділок сильна пожежа виникла в лісі поблизу міста Оміш, і попутний вітер почав гнати вогонь у напрямку при­морського Спліта. У районі бу­ло зупинено рух транспорту, ос­кільки горіли дерева, посаджені вздовж дороги. На боротьбу з вогнем було викликано пожеж­ні команди зі Спліта, Трогіра, Оміша й Соліна. Учора в гасін­ні вогню брали участь понад 100 чоловік і 32 одиниці пожежної техніки. Вогнеборці попросили підтримки авіації, але через сильний вітер літаки з водою не могли піднятися у повітря. З місць пожежі не надходила ін­формація про постраждалих, але поблизу населених пунктів чергують кілька машин швидкої допомоги, і лікарі готові миттєво надати першу допомогу пожежникам і добровольцям. Пожежа спалахнула й у густому сосновому лісі на острові Хвар, де багато відпочивальників. Влада готова приступити до їх негайної евакуації.

Ще загрозливіша ситуація склалася у Чорногорії. Ліси го­рять за 30 кілометрів від сто­лиці Подгориці, а з курортно­го міста Тіват було евакуйова­но частину населення і біль­шість відпочивальників. У ма­ленькій країні для гасіння кількох вогнищ загоряння не вистачає не тільки техніки, а й людей. Влада міст Герцег-Но­ві, Тіват і Котор звернулася із проханням до прем’єра Чорно­горії Душко Марковича та МВС країни попросити міжна­родної допомоги. Двох гідролі­таків і кількох прибулих доб­ровольців вочевидь недостат­ньо, щоб зупинити пожежу в Тіваті, звідки вивезли більше 300 відпочивальників. Один з вогнеборців коротко описав ситуацію у районі пожеж: «Во­на катастрофічна». Із примор­ського міста майже 100 людей вивозили на катерах. Чорно­горські ЗМІ повідомили, що деякі жителі рятувалися від вогню, кидаючись у море.

Горять ліси й у Боснії і Герцеґовині. Пожежники бо­рються з вогнем у районі міст Требіньє та Мостар. Можли­во, місцевій владі також дове­деться звертатися по міжна­родну допомогу.

В цих балканських країнах температура тримається у ме­жах 40 градусів, а сильний ві­тер сприяє швидкому поши­ренню вогню.

Олександр БІЛИК.

 

Джерело статті: газета «Голос України»